Пирин падна от Септември в първата си контрола

Септември София спечели с 3:1 като гост контролата срещу Пирин, която се игра в Благоевград.

В 21-ата минута Янко Георгиев допусна груба грешка при изнасянето на топката, като изритвайки я подари на Мартин Стойчев, който напредна и с мощен удар по диагонала откри резултата.

В края на първата част Атанас Кабов получи хубаво подаване отляво, като нисичкият халф бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле и с лекота прати топката в опразнената врата за втори път.

В 81-ата минута попадение на Пирин бе отменено заради засада. „Орлетата“ все пак успяха да намалят изоставането си две минути по-късно, когато след изпълнение на ъглов удар Александър Дюлгеров се оказа най-съобразителен в наказателното поле и се разписа за 1:2.

В 90-ата минута гредата спаси Септември от допускане на изравнителен гол. Само минута по-късно столичани наказаха пропуска, като Реди Каса бе изведен на отлична позиция и оформи крайното 3:1 в полза на Септември София.