Пирин не успя и срещу Славия,остава без победа в първeнството(ВИДЕО)

Отборите на Пирин Благоевград и Славия завършиха при резултат 1:2 във втория мач от съботната програма на четвърия кръг в efbet Лига. Йон Бакеро откри в 21-ата, а Радослав Кирилов удвои в 29-ата минута. Преслав Йорданов върна един гол за домакините в 62-ата минута от дузпа. Юлиян Попев беше изгонен за два жълти картона в 52-ата минута.
Срещата стартира в спокойно темпо, като играта се водеше основно в центъра в първите минути.

Първият удар към една от двете врати дойде в 11-ата минута, когато Галин Иванов шутира от дистанция, но далеч от вратата на Янко Георгиев.Славия успя да открие резултата с първото чисто положение за гол. В 21-ата минута Радослав Кирилов намери Тони Тасев с хубав дълъг пас на десния фланг, а последният центрира отлично в наказателното поле, където Йон Бакеро се измъкна от защитата на Пирин и с едно докосване прати топката във вратата от границата на вратарското поле – 0:1.

Домакините отговориха минута по-късно, когато Китан Василев получи на десния фланг, след което влезе навътре и стреля към вратата, но в ръцете на Светослав Вуцов.
„Орлетата“ имаха чудесна възможност да изравнят в 25-ата минута, когато Петър Занев центрира от свободен удар в наказателното поле, където съвсем сам бе оставен Александър Дюлгеров, който засече с глава, но Светослав Вуцов успя да отрази удара му от около 6-7 метра.

Столичани обаче удвоиха преднината си само четири минути след това. Бакеро намери с едно докосване Тасев отдясно в наказателното поле, който центрира остро във вратарското поле, където капитанът на „белите“ изпревари Дюлгеров и вратаря Георгиев и засече във вратата – 0:2.В 41-ата минута Мартин Смоленски шутира от дистанция, но в аут.

Седем минути след старта на втората част Пирин остана с човек по-малко, след като Юлиян Попев игра с ръка в центъра на терена и получи жълт картон. Това му бе втори, като първият дойде в самото начало на полувремето, и остави своите съотобрици с човек по-малко.

В 58-ата минута Славия удари греда. Иванов изведе Ради Кирилов отляво в наказателното поле, а капитанът на „белите“ напредна и шутира мощно в близкия ъгъл, но топката се отби от напречната греда и тупна на голлинията, но не пожела да влезе във вратата.

Пирин успя да се върне в мача в 62-ата минута, когато Преслав Йорданов бе точен от дузпа. Тя беше отсъдена, след като Ертан Томбак, в опит да изчисти топката, ритна в тялото нападателя на домакините в наказателното си поле. Първоначално главният съдия Георги Кабаков не даде фаул, но след проверка със системата ВАР посочи бялата точка. Потърпевшият се зае с изпълнението и бе точен – 1:2.

Три минути след това Галин Иванов стреля от дистанция, но след рикошет кълбото излезе в корнер, от който не последна нищо интересно пред вратата на Янко Георгиев.

До края на срещата Пирин се опита да натисне, но така ине можа да стигне до нещо опаспо пред вратата на Светослав Вуцов. По този начин Славия записа втора победа от началото на сезона.