Пирин ГД започна с победа новия сезон

Хандбалният отбор на Пирин 64 (Гоце Делчев) започна с победа новия сезон в "А" РХГ при мъжете. Неврокопчани се наложиха като гости над завърналия се след 11 години в елита тим на Асти 91 (Хасково) с 37:32 (18:14) в среща от 1-ия кръг, играна в зала "Спартак".

Мачът започна равностойност, като до 20-а минута на първото полувреме разултатът беше 9:9. Опитният тим на Пирин, обаче, се оттегли на почивката с преднина от 18:14. През втората част на моменти "зелените" повеждаха и с 9 гола разлика, но до края хасковлии успяха да намалят изоставането си. Най-резултатен в срещата беше Петко Петков от домакини, който отбеляза 12 гола, но и това не бе достатъчно за успеха.

Във втория кръг Пирин ще гостува на Осъм (Ловеч), който стартира със загуба от Спартак (Варна), докато Асти ще гостува в Морската ни столица на хегемона през последните години и шампион Локомотив.