Пирин ГД с първа победа,талант от Симитли избухна с 3 гола

Пирин (Гоце Делчев) спечели гостуването си в Доброславци в мач от 7-ия кръг на Югозападната Трета лига с 4:2.Успехът на гостите не дойде никак лесно, след като те обърнаха резултата от 1:2., а пропуснаха и дузпа.

С гол още преди да е изтекла и една минута Надежда поведе. Разписа се Мариан Китанов за 1:0, после гостите изравниха. С гол от дузпа на Боби Борисов домакините дръпнаха отново – 2:1, а после вратарят на Надежда Слави Матин спаси дузпа, за да запази аванса на своите. И точно тук възпитаниците на Димитър Крушовски показаха пирински характер и направиха пълен обрат.

След почивката обаче Пирин заигра по-агресивно и точно и стигна до трите точки. С три гола избухна преотстъпеният от Септември Симитли Лъчезар Дафков, разписа се и Любо Гуцев. Опитният защитник се завърна в Гоце Делчев след престой в елитния косовски Фламуртати.
Любопитно е, че тимът от Гоце Делчев няма все още загуба на чужд терен. В класирането неврокопчани вече са на 13-то място с 7 точки, а Надежда е на 11-то с 9 пункта.