Пирин би Етър като гост в Елитната група до 17 години

Юношите на „Етър” отстъпиха у дома с 0:2 на „Пирин” (Благоевград) в плейофната група в елитната U17 група. „Виолетовите” завършиха шести в Западната „А” група и сега общо 6 отбора от двете групи спорят за 7-12 място в националното класиране.

В равностоен мач на терена „Трифон Иванов” гостите се добраха до две попадения след почивката.

В 56-ата минута при една контра Лазар Еринин бе изведен и с хубав удар прати топката в мрежата на Никос Рашков за 0:1. Етърци, които излязоха предимно с момчета, родени 2005 година, активно потърсиха изравняване. Три удара минаха на сантиметри от левия стълб, а до края последваха още два пропуска от чисти ситуации. В 82-ата минута Александър Гугучков напредна фронтално срещу вратата, имаше и нарушение срещу него, но той продължи, излезе сам срещу вратаря и би в тялото му. В последната 90-а минута пък центриране отдясно намери Исмаил Ибрямов непокрит пред вратата, но ударът му с глава прати топката над напречната греда.

В последните секунди на триминутното продължение „Пирин” организира бърза контра, която отново Лазар Еринин завърши с диагонален удар, след който топката срещна гредата и влезе в мрежата за крайното 0:2. В следващия кръг етърци гостуват на „Берое” в Стара Загора.