Невероятен Везенков с рекорд в Евролигата!(ВИДЕО)

Българският национал Александър Везенков изигра изключително силен мач за Олимпиакос при победата като гост на АЛБА Берлин с 84:80 (16:18, 21:24, 25:20, 22:18) в среща от 30-ия кръг на редовния сезон на Евролигата.

Везенков беше най-резултатен за своя тим, записа личен рекорд в кариерата си в турнира и стана играч на мача с невероятния коефицент 41. Българинът реализира рекордните в кариерата си в Евролигата 31 точки. Той добави към статистиката си 10 борби, 3 отнети топки и 1 чадър за 26:24 минути като титуляр.

"Допуснахме 80 точки, но играхме срещу много талантлив отбор, който играе невероятно, показва много свободен баскетбол и има толкова много талант. Играхме добре, контролирахме мача. Последните 2-3 минути се отпуснахме и затова спечелихме само с 4 точки. Но сме щастливи, защото играхме стабилно, играхме отборно и стигнахме до победата", каза Везенков след мача.

От неговите съотборници с двуцифрен точков актив се отличи още само Костас Слукас, който записа 14 точки и направи 6 асистенции.

Олимпиакос постигна трета поредна победа в Евролигата за първи път през този сезон.

Пейтън Сива беше най-резултатен за АЛБА Берлин с 14 точки и 7 асистенции, а Бен Лемънс реализира 13 точки.