Миньор и Чавдар си вкараха 4 гола,но не се победиха

Миньор Перник направи 2:2 с Чавдар Етрополе в предпоследната си контрола от предсезонната си подготовка. Жълто черните изиграха много силен мач, като особено през първото полувреме показаха доста интересни и красиви неща, и можеха да водят с разгромен резултат. Още в 11-ата минута Християн Казаков центрира от корнер, пращайки топката на главата на Венци Василев и за лидерът на жълто-черните не бе проблем да прати кълбото в мрежата за 1:0. Шест минути по-късно страхотна атака отляво бе завършена с гол от каращия проби нигерийски нападател Джоб Рууни. Емил Ценов и Калоян Йосифов направиха двойно подаване като по учебник, а последният пусна успореден пас по земя към точката на дузпата, където тъмнокожият футболист бе най-бърз и съобразителен изпреварвайки защитата на етрополци и покачи на 2:0. Доминацията на чуковете продължи и Рууни имаше шанс да отбележи хеттрик. Първо стреля в гредата, а след това отправи и хубав удар с глава, посрещайки топката след плонж, но стражът на Чавдар отрази. Малко след това бе отменен гол с глава на Боби Тютюков след спорно отсъждане за нарушение в атака. В 41-ата минута Мартин Кръстев намали след като нахлу отляво и прати топката в далечния ъгъл на вратата пазена от младежкия национал Никола Виденов. В края на полувремето Християн Казаков можеше да увеличи преднината, но страхотният му шут от пряк свободен удар срещна напречаната греда. През второто полувреме жълтите отново имаха превъзходство, но последваха няколко пропуска и липса на концентрация пред гола. Така се стигна до 89-ата минута, когато Николай Ботев възстанови равенството след пробив отдясно.
По време на мача наставникът на Миньор Христо Янев извърши две принудителни смени, като с контузии напуснаха Веселин Васев и Кристиян Слишков, но добрата новина е, че травмите не са сериозни.
Лагерът на чуковете в Етрополе приключва в петък, а в събота от 18:00 часа те приемат на стадион “Миньор” Беласица в последна проверка. Преди началото на мача ще бъде и официалното предстасвяне на отбора.