Марек взе и дербито с Рилецо,остава на върха

Марек се наложи с 2:0 като гост на Рилски спортист и продължава да бъде водач в Югозападна Трета лига. Резултатът откри Васил Калоянов с глава в 12-ата минута. В 59-ата минута Иван Калайджийски направи 2:0 за състава от Дупница.

Срещата в Самоков започна с шест минути закъснение заради фенове, които трябваше да напуснат пределите на стадиона заради забраната да има публика на футболните срещи у нас. Гостите откриха резултата в 12-ата минута, когато Милен Иванов центрира от фаул и Васил Калоянов с глава прати топката в мрежата.

В началото на второто полувреме над стадиона в Самоков заваля сняг на парцали, но заради сравнително топлото време той не натрупа върху игрището. В 55-ата минута Иван Тренчев от домакините шутира отдалеч, но адски неточно. Скоро след това Иван Калайджийски слаломира отдясно в пеналтерията на Рилски спортист - финт с десния крак, удар с левия и оформи крайното 2:0 за Марек