Марек вкара 4-ри на Банско у дома

Марек спечели убедително с 4:0 срещу Банско в Дупница и увеличи преднината си на върха в класирането в Югозападната Трета лига, група 1.

Двубоят на ст. „Бончук“ започна в сравнително бавно темпо, но с надмощие на домакините. Божилов вкара топката в мрежата на банскалии още в 9-ата минута, но гол не бе зачетен, заради нарушение в атака. В 25-ата минута пък Росен Йорданов стреля от въздуха, но в ръцете на вратаря Иван Димитров. Така се стигна до 33-ата минута. Тогава Близнаков стреля от пряк свободен удар, топката се удари в напречната греда, а при добавката Николай Ганчев я прати във вратата за 1:0. В 40-ата минута след брилянтна атака Росен Йорданов получи топката отдясно и я прати в мрежата за 2:0. При попадението плахи опити да претендират за засада направиха от щаба на гостите.

Макар да водеше комфортно, Марек продължи да натиска и през втората част. В 65-ата минута Боян Стойнев с глава покачи на 3:0 след центриране от фаул на Близнаков. В 74-ата минута капитанът на дупничани пък отново уцели горната греда с шут от пряк свободен удар. 3 минути по-късно все пак Александър Близнаков реализира, възползайки се от пас по конец на Калайджийски – 4:0. Най-опасното положение за банскалии дойде в 80-ата минута. Тогава Денис Ангелов направи по-трудното като уцели горната греда от съвсем близко разстояние. Топката тупна на голлинията, но не пожела да влезе в мрежата зад Младенов.

Наказаният играещ старши-треньор на Банско Борис Галчев изгледа мача от трибуните. Тимът от зимния курорт продължава битката си за влизане в първата петица, като за момента е шести в класирането. В следващия кръг банскалии посрещат Чавдар Етрополе, докато лидерът Марек гостува на Пирин в Гоце Делчев.

Снимка: Largoto.bg