Марек падна и от Спортист...

Марек загуби важен мач у дома и силно усложни положението си в класирането на Втора лига. Дупничани паднаха с 2:4 от Спортист (Своге) на ст. „Бончук“. А двубоят можеше да се развие и по съвсем различен начин, след като първите две головия положения бяха за домакините. В 6-ата минута Евгений Илиев стреля от добра позиция, но в ръцета на вратаря Ивайло Василев. В 19-ата минута Черненко би силно, но отново се намеси стражът. Минута по-късно Георги Николов от Спортист с глава обстрелва вратата на Марек, но не намери мрежата. В 29-ата минута защитата на дупничани сбърка фатално. Арсов се контузи и загуби топката в центъра на терена, а от това се възползва Николов, който сам срещу вратаря откри за 0:1. Антонио Арсов трябваше да напусне терена принудително, а като централен защитник заигра халфът Митко Илиев. Марек изравни в 40-ата минута, когато с хубав шут Калайджийски направи 1:1. Втората част започна с нов подарък на дупнишката защита за гостите от Своге. Така секунди след подновяването на играта Спортист отново поведе с гол на Ферадов за 1:2. Марек опита да изравни, но трудно стигаше до чисто положение. В 82-ата минута топката влезе в мрежата, след като Милен Иванов я отклони, но попадението не бе зачетено заради засада. 2 минути по-късно Спортист покачи на 1:3 с гол на Мартин Сандов. В ответната атака марекчани намалиха на 2:3 с попадение на украинеца Черненко и опита да се добере поне до хикса. Дълбоко в добавеното време обаче Георги Николов при контраатака надбяга дупнишката отбрана и реши всичко – 2:4. Така Марек остава последен в класирането на Втора лига.