Марек отново поведе,но изпусна победата у дома

Марек завърши наравно 1:1 у дома срещу Добруджа в среща от първенството на Втора лига. Публика от близо 500 души на стадион „Бончук“ очакваше победа, но домакините записаха само равенство.

Дупничани откриха в 33-ата минута, когато точен от дузпа бе капитанът Александър Близнаков, а нарушението в наказателното поле бе срещу Евгений Илиев. През второто полувреме Марек изпусна доста положения и трябва да съжалява, че в крайна сматка не стигна до победата. В 65-ата минута Атанасов от чиста позиция стреля над гредата след хубава контраатака. В 70-ата минута бе отменен гол на гостите, след като Рангел Абушев бе в засада след грешка на вратаря на дупничани Пламен Младенов. Минута по-късно Яя Соу с глава би над вратата, а в 77-ата минута тъмнокожият нападател на Марек изпусна още едно чисто положение, след като не уцели опразнената врата. Гостите дочакаха шанса си в 78-ата минута, когато Андриян Димитров преодоля Младенов с прехвърлящ удар за 1:1.

Домакините опитаха да натиснат в оставащите минути, като в 90-ата топката като че ли влезе в мрежата, но бе маркиран фаул в нападение и резултатът се запази равен.