Марек би Рилски спортист в Сапарева баня

Лидерът в Югозападната Трета лига Марек спечели с 2:0 срещу Рилски спортист в четвъртата си контролна среща от зимната подготовка. Проверката се игра на заснежения терен в Сапарева баня при ниски температури.

Дупничани започнаха по-активно и в началните минути създадоха две опасности пред вратата на противника. Божилов и Ганчев обаче не поразиха целта. Първият гол падна в 34-ата минута. Едно от новите попълнения Даниел Гогов стреля в десния ъгъл и откри за 1:0. В самия край на полувремето Иван Вълчанов бе близо до изравняване, но ударът му с глава мина встрани от вратата и не можа да зарадва „скиорите“.

В първата минута на втората част отново Гогов шутира, топката уцели напречната греда, а след кратка суматоха пред голлинията Калайджийски с глава направи 2:0.

И двамата треньори направиха доста промени в съставите си, изпробвайки различни варианти. Играта се разпокъса, а резултатът остана непроменен до края на срещата.

Следващата контрола за Марек е на 1 февруари срещу друг тим от трета дивизия – Пирин (Разлог).