Локо Пд с обрат срещу Пирин на старта на новия сезон

Отборите на Локомотив Пловдив и Пирин Благоевград завършиха при резултат 2:1 на старта на новия сезон в efbet Лига. Станислав Костов откри в 10-ата минута, а голът бе преразглежда от ВАР около 3 минути. Преслав Боруков пък изравни в 42-ата минута след страхотен пробив на Карагарен. Именно фланговият футболист донесе обрата четвърт час след началото на втората чст.

Веднага след началния съдийски сигнал Локомотив опита няколко състоятелни атака, като около 60 секунди трябваха за първата ситуация - Карагарен намери с центриране Боруков, но изстрелът на младия таран с глава не намери очертанията.

Станислав Костов откри, след като топката малко случайно се озова у него след удар на съотборник и рикошет, и той с удар отблизо наказа Пиргов. Главният арбитър Драгомир Драганов чака решение на съдиите във ВАР буса около 3 минути преди да потвърди попадението.

Три минути преди почивката феноменален рейд на Карагарен бе увенчан с попадение. Фланговият футболист премина между четирима играчи на "орлетата" и намери Боруков, който на броени метра от вратата бе безпощаден.

Пет минути след старта на втората част Боруков дръпна на спринт Бодуров по десния фланг и потърси прострелон подаване по земя в малкото наказателон поле, но там нямаше негов съотборник. Боруков откри още едно положение за гол, преборвайки се със Занев, но негов съотборник пое зле топката и не можа да нанесе удар от опасна близост.

Разиграване на "смърфовете" през центъра стигна до Витанов, който под натиска на двама от Пирин асистира на Карагарен, а деветката на пловдивчани с едно докосване матира Янко Георгиев.