Левски Крупник спечели дербито с Локомотив Дамяница

Отборът на Левски Крупник победи водача в класирането на  А ОГ Благоевград -Зона Струма Локомотив  Дамяница с 2:1. Това бе и последен официален мач и за двата отбора за тази календарна година.

На много тежък терен в село Крупник, през първото полувреме домакините пропуснаха няколко добри положения. Още в 15-та минута Ивайло Спасов направи пропуск, след което в 40-та минута удари и греда. Гостите от Дамяница също имаха няколко добри положения.

През втората част домакините упражниха  натиск и откриха резултата чрез Румен Атанасов, който засече с глава добро центриране в 65-та минута.В 75-та минута гостите след колективна грешка в защитата на Левски изравниха резултата.

В 85-та минута Ивайло Спасов бе препънат в наказателното поле и от бялата точка потърпевшият оформи крайното 2:1 за Левски. Минута преди края ,героят на отбора от Крупник - Ивайло Спасов бе изгонен с директен картон.Мачът между двата отбора бе съпроводен с много напрежение, което е и нормално за дерби в Пиринската бундеслига.