Хоук Банско с 6 медала от турнир по кикбокс в Разлог

На 10 и 11-ти юли в Разлог се проведе първият международен турнир Terra Complex Kickboxing Tournament 2021, в който участваха 640 състезатели от 8 държави.

В турнира взеха участие и петима състезатели от Таекуон-до клуб „Хоук Банско”. Треньорът Николай Кехайов пробва уменията на възпитаниците си в малко по-различен вид бойно изкуство, какъвто е кикбоксът. Все по-добрата форма, в която влизат спортистите от Банско преди европейското след броени месеци, пролича и в кикбокса. Петимата от „Хоук Банско” спечелиха общо 3 златни, 2 сребърни и 1 бронзов медал.

Световната и европейска шампионка по Таекуон-До Катрин Гемкова спечели 2 златни медала в две различни дисциплини - кик лайт и лайт контакт. Също със златен медал е и Даниел Валейов. Сребърни медалисти станаха Димитър Баряков и Георги Ласков, а Марио Цветански спечели бронз.