ФК Кюстендил удари Балкан у дома

В Кюстендил, едноименния тим се наложи с 3:1 над Балкан (Ботевград). Двубоят е от 28-ия кръг на Югозападната Трета лига – Първа група (1-10 място). Стана интересен мач с доста голови положения. Повечето бяха пред вратата на гостите. Евгени Зюмбулев откри резултата с глава след центриране на Виктор Анастасов в 20-ата минута.

С тази минимална преднина за кюстендилци, съперниците се оттеглиха на почивка. Десетина минути след нея Марио Евтимов наказа грешка на бранител за 2:0. Димитър Руйчев върна интригата с попадение от фаул в 66-ата минута. Всичко приключи десетина минути по-късно, когато Христо Младенов шутира, топката рикошира у противник, излъга вратаря и спря в мрежата му – 3:1. Младенов уцели и гредата в 80-ата минута.

В класирането ФК Кюстендил остава трети с актив от 22 точки, а Балкан е 8-ми с 12 пункта.