България падна от Гърция в Симитли(СНИМКИ)

Националният отбор на България, родени 2003 годинa, загуби от връстниците си от Гърция с 0:1 в първата контрола между двата отбора.

Единственото попадение в срещата отбеляза халфът на ПАОК Йоанис Константелиас след индивидуален пробив, пет минути след началото на второто полувреме.

В срещата имаше малко ситуации за гол и пред двете врати, а за България най-добрата възможност пропусна нападателят на ЦСКА-София Мартин Смоленски, който стреля в аут.

Втората проверка между България и Гърция ще бъде в четвъртък в Благоевград. Това беше първи мач за юношите на България след квалификациите за Европейско първенство през есента на миналата година. Отборът е с нов треньор - Ангел Стойков, който замени Марчо Дафчев.

Приятно впечатление направи фактът ,че на трибуните бяха доста треньори от Югозапада - Иво Тренчев,Антон Иванов, Антон Бачев,Радослав Митревски,Емил Шаламанов, Лъчезар Дафков и бившият футболист на Пирин, сега шеф на JOMA Валентин Николов.