Бивш голаджия на Банско блести при победа на Героя

Юношата на Монтана Петко Петков започва подобаващо в новия си отбор Сливнишки герой (Сливница). Бившият нападател на Левски (Лом) подаде за първия и сам вкара втория гол при равенството 2:2 със Спартак (Плевен) като гост. В кариерата си е играл още за Банско и ЦСКА 1948.

31-годишният таран изведе технично с пета Николай Маринов и той откри резултата в 56-та минута. Малко след това домакините изравниха от дузпа изпълнена точно от Кристиян Иванов.
„Героя“ отново поведе в 74-та мин. Тогава Любомир Десподов пусна далечен пас към Петков, който се измъкна от засадата и останал сам срещу вратаря Димитър Височков не сгреши. Плевенчани стигнаха до равенството след спорна дузпа във втората минута на добавеното време, реализирана от Павел Петков. Следващата контрола на Сливнишки герой е в сряда, когато отборът ще гостува на Гранит (Владая).