Беласица не успя в Самоков и загуби битката за Втора лига

Отборът на Беласица, който мечтаеше да се върне сред професионалистите, се размина с този своя цел. Съставът на Саша Симонович не успяха да се разпише във вратата на Рилски спортист в гостуването от 33-ия кръг на Югозападната Трета лига и се прости с шансовете да се завърне във Втора лига. Големият проблем за комитите през пролетта си останаха гостуванията,където бяха загубени много точки - в Гоце Делчев,Владая,Ботевград,Ихтиман...

На стадион “Искър” в Самоков гостите бяха по-активни от първата минута, но нямаха ден. Гредата спря петричани още във втората минута след удар на Стивън Кирилов. Бела опита до последната минута да стигне до трите точки, но топката така и не попадна в мрежата на Слави Петров и срещата завърши 0:0.

Така Беласица прекъсна серията си от четири поредни победи и с равенството се смъкна на трето място със 75 точки, но Марек с победата си над Гранит събра 79 точки и спечели промоция, кръг преди края. А лошото е,че Бела е на път да изпусне и второто място на Югозапад...