Банско не се спира! Спря и Балкан!

Банско и Балкан (Ботевград) завършиха наравно 2:2 в отложения мач от 22-ия кръг на Югозападната Трета лига. Отборът, воден от Иван Редовски, изглеждаше сигурен победител, но в добавеното време футболист на гостите си отбеляза автогол и двата тима поделиха по една точка.

Калоян Бонев откри резултата в 20-ата минута, а малко след като измина половин час игра Жоро Рошков възстанови паритета. През второто полувреме Павел Петков (65) отново даде аванс на гостите и когато мачът изглеждаше със сигурен край, Бонев си отбеляза злощастен автогол.

По този начин ботевградчани пропуснаха възможността да се доближат до лидера Беласица и остават на 6 точки от върха в Югозападната Трета лига.

Банско заема седмо място в класирането и продължава добрата си серия без загуба, като вече 6-и пореден мач отборът не познава вкуса на поражението (5 победи, 1 равенство). В последните 17 мача,възпитаниците на Борис Галчев имат само една загуба.
Домакините започнаха по-активно и още в 6-ата минута Борис Галчев изпълни пряк свободен удар от дистанция, който затрудни противниковия страж, но в крайна сметка не се стигна до нещо по-опасно пред Костадин Котев.

Балкан отговори с опасна контраатака, която завърши с изстрел от наказателното поле, но вратарят на Банско улови безпроблемно.Малко преди да измине четвърт час игра гостите бяха близо до попадение. Калоян Бонев отправи мощен удар от далечно разстояние, но топката разтресе горната греда.

В 20-ата минута Балкан откри резултата след бързо развито нападение по десния фланг. Николай Цветков проби в пеналтерията и стреля по земя, а стражът на домакините успя да се намеси. При добавката обаче Калоян Бонев нямаше проблем да вкара кълбото в полуопразнената врата.

В средата на полувремето Павел Петков опита да изненада Атанас Тъпигьозов от дистанция, но вратарят на Банско внимаваше и се намеси.

В 33-ата минута домакините възстановиха равенството, възползвайки се от неразбирателство в защитата на Балкан. Марио Димитров центрира отдясно, а отбраната на гостите не действа по най-добрия начин, което позволи на Жоро Рошков да прати топката в мрежата.

В 54-ата минута като по чудо Балкан отново не излезе напред в резултата. Костадин Велков бе оставен непокрит в непосредствена близост при ъглов удар, но изстрелът му с глава не намери очертанията на вратата.

В 65-ата минута Павел Петков се отлични със страхотни индивидуални действия, след като последователно се справи с няколко противникови защитници и от близко разстояние не остави шансове за намеса на Атанас Тъпигьозов.

Четвърт час преди края на редовното време Павел Петков стреля технично от пряк свободен удар, но опитът му не бе увенчан с успех.В първата минута от добавеното време Банско стигна до равенството. Борис Галчев центрира от корнер, а футболист на Балкан засече кълбото в собствената си врата.