И Марек не можа да спре Вихрен,Джек бележи два

Марек загуби с 0:2 първия си домакински мач за сезона в Югозападната Трета лига от отбора на Вихрен. Двата тима се срещнаха на стадион „Бончук“ в здрав сблъсък от 2-ия кръг на Югозападната трета лига. За Вихрен това бе трета победа за 7 дни, като възпитаниците на Здравко Лазаров не са допуснали и гол във вратата си. Дебют за гостите направи и Футболист №1 у нас за 2013-та Иван Иванов.

Гостите откриха резултата в 29-ата минута, когато Методи Костов -Джек заби топката под гредата на Гоцев с удар от 16 метра. В 52-ата минута Костов удари страничната греда, а последвалата контраатака предизвика голям скандал. Симеон Димитров от тима на Марек използва неразчетено излизане на вратаря на Вихрен Симеон Симеонов и на празна врата вкара топката в мрежата. Страничният съдия Иво Сотиров обаче вдигна флага за засада. Последва масов протест от страна на домакините, които награбиха асистент арбитъра на пистата. Всичко се размина само с жълт картон за Симеон Димитров.

Домакините вкараха в игра дори  ветеранът Еньо Кръстовчев, но така и не успяха да поразят вратата на противника. За сметка на това при един корнер за Вихрен Методи Костов с глава вкара втория си гол в мача в 83-ата минута.