Хебър взе дербито на Югозапад и гледа към Втора лига!

Отборът на Хебър Пазарджик победи с 2:1 Оборище Панагюрище в битката първото място в Югозападната Трета лига. Срещата от 26-ия междинен кръг позволи на Хебър да увеличи преднината си на върха на 7 точки пред днешния съперник. През есента Панагюрище победи у дома с 1:0 с гол в последната минута, но сега възпитаниците на Николай Митов взеха реванш.

Резултатът бе открит от домакините в 25-ата минута. Даниел Пехливанов пое топката и напредна към наказателното поле на гостите и с прецизен далечен удар не остави шансове на вратаря. Нападателят от Сандански дойде от Дунав през зимата в Пазарджик.В началото на втората част Хебър стигна до второ попадение. При едно центриране Родриго Барони бе оставен непокрит на задната греда и бразилецът с глава удвои. Той бе привлечен в Хебър  също през зимната пауза от Пирин Разлог. 14 минути преди края на мача Георги Нетов от дузпа вкара почетния гол за гостите от Панагюрище.