Хебър с убедителна победа срещу Пирин ГД у дома

Разгромна победа с 4:0 срещу гостуващия Пирин Гоце Делчев взе футболният тим на Хебър в среща от поредния 13-ти кръг на Трета Югозападна футболна лига. Мачът се игра на стадион „Георги Бенковски” при студено и ветровито време.

Крепостта на неврокопчани падна в 35-та минута. След грешка на вратаря на Пирин Цветелин Тонев докопа топката в близост до вратата на гостите и подаде на Никола Иванов – Шейха, който през куп от играчи намери мрежата на Пирин – 1:0.

Най-напред в 73-та минута Стефан Лачов вкара от дузпа за 2-0. 180 секунди по-късно брат му Ангел излезе на огнева позиция и порази за трети път вратата на противника – 3:0 за Хебър. Крайното 4:0 за домакините бе отново дело на Ангел Лачов. В 87-та минута учителят по физическо фиксира крайното 4:0 с прецизен удар от фаул, който завари неподготвен стражът на пиринци Кирил Меданов.

Почти през цялата среща гостите изглеждаха доста респектирани  и почти не успяха да застрашат реално вратарят на домакините Петър Дебърлиев.