Гришо с драматична загуба от Циципас във Виена(ВИДЕО)

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров пропусна три сетбола (два при сервис на съперника) и впоследствие отстъпи с единствения пробив в мача срещу Стефанос Циципас - 6:7(6), 4:6 за 1 час и 43 минути равностойна битка в първия кръг на турнира от сериите АТР 500 във Виена.

Григор игра по-добре в първия сет и можеше да се поздрави с успех в тайбрека, но направи фрапантна грешка от форхенд край мрежата от печеливша позиция и с това върна съперника си “в играта”. Циципас пък бе почти безупречен от сервис и с марковите си форхенди по обратния диагонал, като осъществи единствения брейк в двубоя при 5:4 в своя полза, за да спечели най-интригуващия дуел от първия кръг в австрийската столица.

Димитров има основание да съжалява, че загуби равностойния мач със световния номер 3, но като цяло и двамата трябва да са доволни от високото ниво на тенис и липсата на голям брой грешки - Гришо направи 14, а Циципас 13, но пък българинът бе доста по-ефективен в атаките си с 29 уинъра срещу 23 за съперника.