Григор Димитров

Федерер отнесе Григор в Ротердам

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров претърпя разгромно поражение с 2:6, 2:6 за по-малко от час от Роджър Федерер на финала на турнира от категорията ATP 500 в Ротердам.

Григор Димитров на полуфинал в Ротердам

Вторият поставен в схемата Григор Димитров изигра отличен мач и бе близо до перфектния  си тенис  срещу Андрей Рубльов, като напълно обезличи руснака и по крайно категоричен начин се завърна на четвърто място в световна

Григор започна с победа в Ротердем

Българският топтенисист Григор Димитров преодоля първия кръг в турнира на твърди кортове в Ротердам, ATP500. Той надделя с 2:0 сета - 6:4, 7:6(5), над японеца Юичи Сугита, който е 41-ви в света.

Изключителен Григор с нова победа в Австралия

Григор Димитров изигра изключителен мач и постигна победа с 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4) над представителя на домакините Ник Кирьос. Двамата предложиха тенис от най-високо ниво и се бориха до край 3 часа и 27 минути.

Григор Димитров с трета победа в Австралия

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Australian Open след победа с 6:3, 4:6, 6:4, 6:4 над Андрей Рубльов. Срещата бе изпълнена с грешки и пропуснати възможности, а играта на българина бе на приливи и отливи.