Гълъбинов пак вкара 2 в Серия А ,но го няма в националния...

Българският нападател Андрей Гълъбинов продължава да пише история в Серия А. След като в предишния кръг отбеляза първия гол за Специя в историята на Серия А, сега той донесе и първата победа за отбора в неговата история в елита на италианския футбол. Специя се наложи с 2:0 като гост на Удинезе, а българинът отбеляза и двете попадения за своя отбор. Успехът за новаците в Серия А е още по-ценна, защото те играха с човек по-малко на терена от 66-ата минута. Гълъбинов вече има три гола след изиграването на първите два кръга в Серия А.

Матео Ричи отбеляза гол за Специя във 2-ата минута, но попадението не бе зачетено, защото бе маркирана засада.

Гол на Кевин Лазаня в 29-ата минута за Удинезе не бе зачетен заради засада.

Специя поведе в 29-ата минута. Джеси центрира в наказателното поле на домакините, където Гълъбинов се извиси над всички и прати топката във вратата на Мусо.

Специя завърши мача с човек по-малко, след като Клаудио Терци бе изгонен за втори жълт картон в 66-ата минута.

Андрей Гълъбинов вкара своя втори гол в срещата в четвъртата минута на добавеното време на двубоя. Резервният вратар Рафаел, който смени титуляр Дзут, тъй като нидерландецът получи контузия, с дълъг пас изведе Гълъбинов сам срещу Мусо. Българинът не пропусна да прокара топката между краката на вратаря на Удинезе и да оформи крайния резултат в срещата.