Френски подарък за България на старта(СНИМКИ)

Националният отбор на България и Черна гора завършиха 1:1 в първата среща от квалификационната кампания за Евро 2020. Стефан Мугоша беше точен в 50-ата минута. Тодор Неделев изравни от дузпа в 82-ата минута, която беше отсъдена за нарушение за Костов, което бе извън наказателното поле. През втората част Ивайло Чочев пък се контузи и линейка го откара веднага в болница. Около 7 000 фенове подкрепят „лъвовете“ на стадион „Васил Левски“.Първият опасен удар беше в 7-ата минута, когато Неделев стреля, но последва рикошет в защитник на черногорците, след което Петкович се хвърли в краката на Иванов и изби. Хубава атака на домакините завърши с нов удар на Неделев в 15-ата минута след центриране на Делев, но този път Шимич прати топката в корнер. В 18-ата минута Михайлов спаси родните национали. Вратарят спря Мирко Иванович, който излезе сам срещу него след поредица от рикошети. Нападателят стреля силно, но вратарят с крак прати топката над гредата в корнер.
Последваха две възможности за българите. Първо Вешович изчисти пред голлинията удар с глава на Божиков, който първо пък беше отклонен от Стойкович. Мако след това Петкович изби със сетни усилия центриране от фаул на Неделев, което коварно отиваше към вратата му. Делев от добра позиция прати топката далеч от целта в 42-ата минута, докато гостите искаха нарушение в атака.Втората част започна кошмарно за „трикольорите“, които в 50-ата минута допуснаха гол. При контраатака таранът Стефа Могуша с един финт мина между Божиков и Занев, след което с левия крак прати топката в долния десен ъгъл на Ники Михайлов. Нападателят отиде да празнува със своите фенове, които полудяха от радост. Станислав Костов веднага влезе на мястото на Иванов и застана на върха на атаката, докато Ивелин Попов се върна малко по-назад и проба един далечен удар.
Попадението вдъхна увереност на гостите, които на контраатака започнаха с лекота да стигат в близост до вратата на България. Играчите на Хубчев пък отидоха на другия полюс. Родните футболисти станаха много нерви, нямаха скорост, нито пък идея в играта си. До 62-ата минута черногорците имаха три-четири много опасни атака, те или завършвах с удари извън целта, или последният защитник в отбраната на „лъвовете“ спираше нападателите.Станислав Костов веднага влезе на мястото на Иванов и застана на върха на атаката, докато Ивелин Попов се върна малко по-назад и проба един далечен удар.В 69-ата минута много лоша травма получи Чочев, който с сблъска с играч на гостите. Бившият футболист на ЦСКА беше изнесен на носилка и откаран веднага в болница, като има съмнение за скъсани връзки.На негово място се появи Славчев. Две минути след това Костадинов с глава отправи удар в рамката на вратата, но без да затрудни Петкович. Все пак 10 минути преди края нашите достигнаха до изравняване. И то от несъществуваща дузпа. Костов бе фаулиран доста извън наказателното поле,но като никога френският рефер се подведе и даде дузпа. А Неделев не трепна от бялата точка. В добавеното време влезлият като резерва Мартин Минчев стреля на сантиметри встрани от гредата и пропусне да донесе победата на нашите.