ФК Кюстендил и Беласица не се победиха в дербито на Югозапад

ФК Кюстендил и Беласица не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в дербито от 22-ия кръг на Югозападната Трета лига. Срещата не предостави много положения, но успя да се превърне в истинска драма в заключителните си минути, когато паднаха и двете попадения. Александър Александров откри за домакините от “Осогово” в 83-ата минута, а няколко секунди преди края Патрик Петров вкара изравнителен гол за Беласица.

Първите 20-ина минути не предложиха кой знае какви положения пред двете врати, като битката в средата на терена бе водеща. В 28-ата минута домакините имаха сериозни претенции и искаха отсъждане на дузпа в тяхна полза, но нарушение така и не бе свирено. Това доведе до огромни протести от страна на футболистите на Кюстендил, които веднага заобиколиха съдията. В крайна сметка ситуацията утихна след показването на жълти картони.

Равенството не е добро за нито един от двата тима, като и Кюстендил, и Беласица събират в актива си 48 точки и рискуват да се отдалечат на 3 от първите две места, където се намират Марек и Вихрен (Сандански). Гостите от днешния мач обаче имат в актива си и мач по-малко.