Добруджа победи Пирин Рз в здрава битка(СНИМКИ)

Добруджа 07 спечели битката с "Пирин" (Разлог) с 3:1 (25:21, 24:26, 25:21, 25:8).

Мачът от групата в Добрич бе от изключително значение за директното класиране в първата осмица на Суперлигата. При 1:1 гейма "Пирин" дори имаше преднина от 4 точки при 10:14 и 11:15, но "Добруджа" обърна важния третия гейм, след което спечели четвъртия и мача.

Най-полезен за Добруджа стана Жулиен Георгиев със страхотните 22 точки (2 блока, 4 аса и 48% ефективност в атака) за победата. Димитър Маринков добави още 16 точки (1 блок, 60% ефективност в атака и 61% позитивно посрещане), а силно включилия се Мартин Мечкаров се отчете с 12 точки( 5 аса, 64% ефективност в атака и 31% позитивно посрещане) за успеха.

За Пирин Петър Христов (1 ас и 43% ефективност в атака) и Благовест Катранджиев (2 блока, 50% ефективност в атака и 35% позитивно посрещане) реализираха 16 и 14 точки.