Децата на Пирин изпуснаха ЦСКА -София в столицата

Децата на Пирин Благоевград завършиха наравно 1:1 като гост на ЦСКА-София в столицата. Срещата бе от поредния кръг на елитната група до 15 години.

Момчетата на Александър Царевски поведоха с гол на Христо Якимов от дузпа в началото на второто полувреме. Капитанът на ЦСКА-София Емил Ценов вкара изравнителния гол в последната минута на срещата. Начело на децата ЦСКА-София в тази възраст е Добри Митов, който до миналата година бе помощник на Наджи Шенсой в Пирин.

Равенството на малките орлета заслужава само адмирации, защото до момента те имаха само загуби срещу този съперник. И в контроли, и в шампионатната среща през есента в Рилци с 1:3. Още повече че през зимната пауза отбора отборът остана и без голмайстора си Костадин Илиев ,който премина в Лудгорец.

В следващия кръг на елитната група предстои благоевградското дерби при децата. Момчетата от Пирин ще приемат Пирин 2001 в събота по обяд на базата в село Рилци. Вчера децата на Ивайло Андонов победиха Лъвчетата от София  с 1:0.