Цвети Пиронкова с втора победа в Мелбърн

Цветана Пиронкова се класира за третия кръг на турнира Yarra Valley Classic в Мелбърн след страхотна победа с 1:6, 6:4, 6:2 над Дона Векич от Хърватия. Българката изоставаше със сет и пробив, но успя да направи обрат. В третия кръг може да срещне Серина Уилямс, ако американката победи Дария Гаврилова.

Цвети откри срещата със солиден сервис гейм в своя полза и достигна до равенство в този на съперничката си, но оттам насетне Векич повиши значително нивото си на игра, като започна да налага много високо темпо на игра и пласираше завършващи удар от всяка точка на корта. Първата ни ракета нямаше отговор на мощната офанзива от другата страна на мрежата и не може да се запише нито веднъж повече в резултата през откриващата част.

Хърватката спечели първите 10 точки във втория сет, но пловдичанката намери ритъма си и стигна до 2:2. Резултатът стана 4:4, когато нашето момиче стартира с форхенд уинър, а впоследствие световната номер 32 допусна двойна грешка. Пловдивчанката достигна до два брейкбола, само че Векич ги отрази. Цвети стигна до трета възможност за пробив, от която се възползва. След това спечели подаването си и изравни резултата.

Решаващият трети сет започна равностойно. В петия гейм Пиронкова имаше два брейкбола, които Векич отрази. Българката продължи да настоява и се добра до нова точка за пробив, за да поведе в резултата с 3:2. След това взе и своя сервис гейм, което тотално обезвери хърватската и съперничка. Следващите два гейма отново бяха в полза на нашето момиче, което спечели втори пореден мач в Австралия.