ЦСКА 1948 превзе и Сапарева баня/снимки/

ЦСКА 1948 разгроми с 4:1 Германея в Сапарева баня и запази четирите точки преднина на върха пред втория Вихрен Сандански. Резултатът за червените откри Андон Гущеров, който в началото на мача засече отблизо с глава центрирране от фаул на Хаджиниколов. Домакините бързо изравниха след груба грешка на вратаря Сайков и полувремето приключи при 1:1.В началото на втората част футболистите на Валентин Илиев взеха бърза преднина от два гола, след като се разписаха юношата на ЦСКА Калоян Стефанов и капитанът в този мач Кирил Котев.

В 60-ата минута ЦСКА 1948 продължи с 10 човека след червен картон на Хаджиниколов. Домакините опитаха да вкарат поне още едно попадение и в средата на полувремето успяха, когато Сайков пусна лек шут под плонжа си, но голът бе отменен поради засада.

Последва още един червен картон, този път за доктора на гостите, тъй като при едно единоборство Кирил Котев получи удар в главата и медикът скочи на пистата, за да му окаже помощ. Това бе достатъчно на съдията да го отстрани от скамейката. На по-късен етап реферът Ивайло Стоянов бе принуден да повика лекаря от трибуните, за да прегледа контузен футболист под бурните аплодисменти на публиките на двата отбора.В заключителните секунди на даденото от рефера Ивайло Стоянов продължение червените вкараха за четвърти път. Автор на гола стана друг юноша на ЦСКА - Йоан Маринов. Милен Иванов стреля от 13-14 метра, вратарят на домакините изби, но младият нападател на червените показа добър усет за пласиране и реализира при добавката с глава за крайното 4:1 за ЦСКА 1948.