Цецо Соколов и Лубе на крачака от финал в Шампионската лига

Волейболният национал Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) направиха сериозна крачка към класиране за финала на най-силния европейски клубен турнир Шампионската лига. Соколов и компания биха категорично като гости полския гранд СКРА (Белхатов) с 3:0 (25:14, 25:20, 25:23) в първия полуфинал помежду им, игран тази вечер пред близо 10 500 зрители в зала "Атлас Арена" в Лодз.

Втори съдия на срещата пък беше българинът Ивайло Иванов.Срещата-реванш между двата тима е следващата сряда (10 април) от 21,30 часа българско време в зала "Еуросуоле Форум". Лубе се нуждае само от два спечелени гейма, за да се класира за големия финал в ШЛ за втора поредна година и общо за 3-и път в своята история. От друга страна волейболистите на СКРА трябва да направят истинско чудо и да спечелят с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм.

Цецо Соколов изигра нов силен мач за Лубе и стана най-полезен с 13 точки (3 блока и 42% ефективност в атака) за победата, с колкото завърши и Йоанди Леал (2 блока, 2 аса, 50% ефективност в атака и 36% позитивно посрещане). Османи Хуанторена добави още 12 точки (1 блок, 4 аса, 47% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) за успеха.