Браво! Краси Анев стана европейски шампион на 20 км в биатлона!

По невероятен начин започна Красимир Анев участието си на европейското първенство по биатлон в Минск-Раубичи (Беларус). Биатлонистът от Самоков направи страхотно състезание и триумфира в индивидуалната дисциплина на 20 км при мъжете.

Анев тръгна добре още в началото, като вървеше трети до втората стрелба, след като не допусна грешка при първото си посещение на рубежа. От положение прав обаче самоковецът сбърка веднъж и за кратко бе извън борбата за медалите.

От тук до края на дистанцията обаче Краси се бореше за всеки метър и всеки изстрел, което му се отплати безгрешна стрелба в следващите две посещения на стрелбището и след 4-ото, българинът излезе начело с преднина от малко повече от 20 секунди пред финиширалия вече Тарей Бьо (Норвегия).

Въпреки че загуби малко от преднината си до края на дистанцията, Анев успя да запази лидерската си позиция и пресече финалната линия с най-добро време – 53:18,1 минути. Норвежецът остана втори на 3,7 секунди от самоковеца, а трети се нареди неговия съотборник Ендре Стрьомсхайм – на 11,1 секунди след нашия шампион.

Всъщност Стрьомсхайм, който стартира с по-заден номер, бе лидер след 3-ата стрелба, но на 4-ата направи една грешка и с общо 2 пропуска остана зад българина.

Останалите наши представители завършиха извън топ 20. Владимир Илиев финишира 23-и с 6 грешки в стрелбата, въпреки че показа страхотни бегови възможности, а Антон Синапов е 51-ви със също толкова пропуска на рубежа.

Димитър Герджиков пък прекрати участието си в дисциплината след втората стрелба, след като направи 3 пропуска при първото си посещение на рубежа и нови 4 – при второто.