Беласица с първа загуба у дома, не успя срещу Миньор

Миньор превзе стадион „Цар Самуил“ в Петрич, след като нанесе първа домакинска загуба на Беласица. „Чуковете“ се наложиха с 1:0 и продължават да са еднолично на върха кръг преди края на есента.
Единственото попадение в мача падна в 45-та минута и бе дело на бранителя на домакините Любомир Граминов. След центриране на Даниел Гогов отляво, защитникът в опит да неутрализира Калоян Йосифов прати топката в собствената си врата.
През втората част Миньор продължи да е по-добрия отбор и можеше да си тръгне с по-убедителен резултат, но вратарят Кирил Георгиев имаше ден. Стражът спаси куп положения, а върхът на изявите му бе отразена дузпа, изпълнена от Томислав Павлов в 60-та минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Кристиян Слишков.
В следващия кръг Миньор приема Балкан (Ботевград), но преди това ще играе зонален финал за Купа АФЛ срещу Оборище в Ихтиман.