Беласица с нова победа,пречупи дубъла на Ботев

Беласица Петрич се наложи с 1:0 над дублиращия отбор на Ботев. Срещата от 3-ия кръг на Втора лига се игра на стадиона в Симитли.Двубоят пък бе изгледан от две от новите попълнения на “комитите” - камерунеца Куфре Ета и бразилеца Игор Фелипе.

Двата тима направиха приятен за наблюдаване сблъсък. Петричани получиха силна подкрепа от своите фенове, с чиято помощ стигнаха до трите точки.

В пореден мач "канарчетата" направиха куп пропуски, като това се оформя като ахилесова пета в играта на ботевистите. Момчетата на Артур Овянесян се опитаха да играят красив и комбинативен футбол.

Още в първата минута Айвън Ангелов, който бе сред най-активните в тима на белите, нацели гредата. Малко по-късно Касов проби отдясно и извади към Акере, който бе на празна врата, но защитник изби.

В 11-ата минута центриране от фаул към вратата на пловдивчани бе засечено с глава, но топката мина над вратата. Последваха минути без чисти положения.

В 41-ата минута Ангелов стреля точно от фаул, но Славков спаси.

След почивката играта бе динамична, а двата тима се втурнаха напред в търсене на трите точки.

Последва мигновен отговор с два прекрасни шанса за домакините. В 54-ата минута Аспарух Смилков остана очи в очи със Славков, но вратарят изби с крак.

В 62-ата минута Юсеин Касов пропиля нова отлична възможност, след като се откъсна от отбраната и от чиста позиция стреля, но слабо и  Кирил Георгиев спаси.

След по-малко от 120 секунди Славков спаси добър шанс за домакините, избивайки опасен удар отблизо с крак на Мариян Вангелов. В 70-ата минута Касов пропусна на метри от вратата.

В следващите минути феновете на тима от Петрич запалиха факли, а енергията от трибуните спомогна на тима за победен гол.

В 74-ата минута Вангелов получи отляво по атаката и с удар в близкия ъгъл простреля Славков. В минутите до края домакините контролираха изцяло случващото се на терена и стигнаха до трите точки.