Беласица с 8-ма поредна победа -лидер е на Югозапад!

Новият лидер в Югозападната Трета лига Беласица (Петрич) записа осми пореден успех в шампионата. Бела надви с 2:0 Надежда (Доброславци) при гостуването си в среща от 22-ия кръг. Головете бяха отбелязани от Аспарух Смилков през първата част и Живко Димитров, които бе точен след почивката.
Смилков се разписа с удар отблизо, докато Димитров вкара, след като остана сам срещу вратаря.

На лошия терен гостите напълно заслужено записаха шести пореден успех като гост. Освен това вратарят Кирил Георгиев записа нова “суха” мрежа, като вече пет поредни мача тимът на Бела не е допускал гол. А в последните осем мача само един път топката попадна във вратата на тима от Петрич. Домакините показаха характер и играха от десетата минута с човек по-малко,след много спорен червен картон на Георги Беров за реплика.

Беласица вече е на първо място с 53 точки, като води с две пред Балкан (Ботевград), който е с мач по-малко. Съставът на Надежда заема 17-то място с 21 точки.