Беласица пусна жалба срещу рефер

Ръководството на Беласица внесе жалба в ЗС на БФС срещу арбитъра Иван Иванов. Претенциите на петричани са за съдийството на Иванов по време на мача срещу Балкан, завършил 4:4 миналата събота на стадион „Цар Самуил“. В 28-ата минута Ивайло Цветанов от отбора на Балкан си помогна с ръка при отбелязването на третия гол във вратата на домакините. В 57-ата минута главният арбитър Иван Иванов посочи бялата точка в полза на отбора на Балкан, а секунди след това отмени решението си.

В 79-ата минута при изравняване на резултата 4:4 футболистите на Балкан реагираха групово и обградиха арбитъра и неговия асистент, а след това се насочиха към западната част на терена и влязоха в пререкания с делегата Георги Славчев в продължение на 9 минути. Главният съдия Иван Иванов не прекрати срещата съгласно правилника, като върна отбора на терена и обяви 13-минутно продължение.