Банско с важна победа,треньор прави кълбо от радост

Първи успех след освобождаването на Димитър Крушовски и начело с временния треньор Георги Галчев постигна Банско в Югозападната Трета лига.
„Козлите“, които не бяха печелили в шампионата от единствената си победа на 17 август (5:1 срещу Марек) и бяха в тежка негативна серия, надвиха с 1:0 на своя „Свети Петър“ амбициозния Оборище (Панагюрище). Гола за тима от зимния курорт реализира Йордан Лечов. Той не беше се разписвал повече от 2 години – от победата с 3:1 над Елин Пелин на 9 септември 2017-а, когато вкара 2 пъти. 190-сантиметровият защитник игра с превързана глава, след като получи рана и бе шит по спешност в Кюстендил миналата събота, и именно с нея щеше да скъса мрежата на панагюрци, засичайки центриране на Павел Головодов от ъглов удар през второто полувреме. В заключителните минути на мача той удари без топка нападателя на гостите Васил Тачев и бе изгонен.
След последния съдийски сигнал треньорът на Банско Георги Галчев ознаменува безценните 3 точки с кълбо на терена. За 47-годишния специалист от Добринище, който води и ДЮШ на клуба, а се и грижи за тревата на стадиона, това бе общо трета победа начело на „козлите“ след двете класики с по 3:0 за купата на Аматьорската лига срещу Перун (Кресна) и Вихрен (Сандански).