Балкан удари 3 греди,но победата остана за Кюстендил

Балкан (Ботевград) падна у дома от едноименния им на Кюстендил с 1:2. Двубоят е от 38-ия последен за сезона кръг на Югозападната Трета лига. Домакините владееха инициативата през целия мач, но не успяха да реализират дори една трета от положенията си. Даниел Гогов им вкара гол с шут от границата на наказателното поле, половин час след началния съдийски сигнал. Топката влезе за втори път в мрежата на ботевградчани в 76-ата минута, като футболистите на Балкан поискаха рефера да отсъди засада, но той не се съобрази с претенциите им.

Още няколко положения създадоха кюстендилци. През останалото време критичните моменти бяха пред тяхната врата. По веднъж гредите уцелиха Николай Миков, Йордан Апостолов и Калоян Бонев. Тримата, Димитър Руйчев, Костадин Велков, Павел Петков и влезлият като резерва Здравко Атанасов пропиляха чисти възможности за попадение. Последният реализира такова в 88-ата минута след самостоятелен рейд, а от удара му топката срещна гредата и се озова в мрежата. 180 секунди по-рано Евгени Зюмбулев спря с нарушение Миков и беше отстранен с втори жълт и червен картон.