Балкан с трудна победа над Рилецо

В мач от 11-ия кръг на Югозападна Трета лига Балкан Ботевград записа трудна победа над гостуващия Рилски спортист Самоков с 2:1. Успехът дойде след пълен обрат от страна на домакините, които се поздравиха с трите точки в последните минути от мача.
Още в 7-та минута таранът на Рилецо Петко Петков  даде преднина на своя тим.  В 13-ата минута стражът на "зелените" Емил Петров отрази по брилянтен начин топовен удар и спаси отбора си от второ попадение.  В 40-ата минута отново Иван Редовски  бе съборен в наказателното поле, но главният съдия отсъди пряк свободен удар.

В 48-ата минута играещият треньор Иван Редовски се разписа със странична ножица и върна интригата в двубоя. В 58-ата минута играчите на Рилски спортист имаха претенции за дузпа, след като техен играч беше съборен в наказателното поле на домакините. Съдията обаче остана безмълвен.  В 79-ата минута Ивайло Цветанов беше изведен сам срещу вратаря Кръстев и вкара  победния гол за Балкан.

В класирането отборът от Ботевград вече е 11-ти с актив от 13 точки, а Рилски Спортист е 10-ти с точка повече.