Балкан елиминира Септември за купата на АФЛ

Отборът  на Балкан Ботевград  ще играят на финала в междуобластния етап на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Днес в единия полуфинал те отстраниха Септември Симитли с 1:0.

На неутралния терен в Радомир балканци спечелиха с гол в първата минута на добавеното време на Цветелин Цаковски. През първото полувреме зелените удариха две греди - чрез Бояджиев и Цаковски. В 85-та трета греда нацели и капитанът на Балкан Здравко Атанасов. За Септември на два пъти Лъчезар Дафков пропусна две много чисти положения. Отборът от Симитли е и първия носител на тази купа през 1995-та година.

В междуобластния финал на АФЛ съперник на Балкан ще бъде Миньор Перник, който също днес отстрани с 2:0 Хебър Пазарджик. Този финал ще бъде на 21-ви ноември, предстои да бъде определено мястото на провеждането му.