10 от Септември паднаха от Спартак в нервен мач

Спартак (Варна) постигна много важен успех в гостуването си на Септември (Симитли) от 12-ия кръг на Втора лига. Домакините пропуснаха две златни възможности в първите 10 минути,след като Запро Динев и Китан Василев не успяха да преодолеят вратаря  Християн Славов останали очи в очи с него.

“Соколите” се наложиха с 1:0 след попадение на Янко Андреев в 29-ата минута. Капитанът на гостите бе точен с глава след центриране от фал.

Домакините имаха сериозни претенции към рефера Васил Минев, който изгони с директен червен картон Васил Калоянов в 14-ата минута. Минути по-късно реферът Васил Минев подмина груб фаул на Боев,който имаше вече жълт картон. Младият наставник на соколите Васил Петров се усети и бързо замени бранителя.

През второто полувреме на практика футбол не се игра,като гостите от Варна използваха всяка една ситуация да полежат на терена и в крайна сметка си тръгнаха с трите ценни точки,за голямо удоволствие на около 30 свои верни фенове,пропътували голямото разтояние до Симитли.