10 от Пирин пречупиха Арда,орлетата с първа суха мрежа за сезона

Отборът на Пирин постигна много важна победа над Арда в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Въпреки че играха с човек по-малко повее от 20 минути, „орлетата” взеха трите точки, след като се наложиха с 1:0. Единствения гол в мача бе дело на Антон Карачанаков още в 5-ата минута, а през втората част от игра бе отстранен Станислав Манолев.

Още в първата минута на срещата, отборът на Арда имаше възможност да застраши вратата на домакините, след като стигна до ъглов удар. След центрирането, Тонислав Йорданов стреля акробатично, но твърде далеч от целта.

Резултатът в мача бе откри още в 5-ата минута на двубоя. След далечен удар към вратата на Арда, Милен Желев не успя да избие добре топката, която попадна в Карачанаков на границата на наказателното поле. Крилото на домакините пое и навлезе в наказателното поле, след което стреля по диагонала, пращайки топката покрай Християн Василев.

Три минути по-късно пред домакините се откри нова възможност. Футболистите на Пирин организираха много добра контраатака, в чиято основа бе отново бе Карачанаков. Той напредна по лявото крило и потърси пас към Спас Георгиев. Подаването обаче е пресечено от бранител на гостите, а след това бранител на Арда извърши фал.

Едва в 19-ата минута гостите погледнаха малко по-сериозно към вратата на „орлетата”. Илия Юруков се оказа на добра позиция и стреля, но плътният му удар мина покрай левия страничен стълб.

Последваха нови силни моменти за футболистите на Радослав Митревски. Станислав Костов намери непокрития Спас Георгиев в наказателното поле, който стреля силно, но топката рикошира в бранител на Арда.

Гостите отговориха чрез Тонислав Йорданов, който бе много близо до гола. След центриране от свободен удар, вратарят на домакините не се намеси по най-добрия начин и топката попадна в Йорданов. Нападателят на гостите обаче прати топката високо над вратата.

Няколко минути преди почивката Пирин имаше нова „златна” възможност. Костов изведе много добре Манолев, който напредна и стреля към вратата на Арда. Милен Желев обаче успя да парира изстреля. Топката попадна в Спас Георгиев, който на свой ред пробва късмета си, но отново Желев бе на мястото си и отново блокира топката.

Първата възможност през второто полувреме се разкри пред Иван Коконов. Той стреля опасно към вратата на домакините, но Янко Георгиев внимаваше и изби в ъглов удар.

Двадесет минути преди края дойде и един от най-ключовите моменти в мача. Станислав Манолев от състава на домакините получи директен червен картон, след като в една наглед безобидна ситуация в центъра на терена, вдигна високо крака си и удари Алекс Петков в главата. Реферът Никола Попов не се поколеба да изгони опитния състезател на „орлетата”.

Въпреки численото предимство на терена в заключителните минути на срещата, футболистите на Стамен Белчев така и не намериха верния път към гола. Гостите имаха териториално предимство над своя противник, но чистите голови положения пред вратата на домакините липсваха.

Така Пирин успя да спечели двубоя и да добави нови важни три точки в актива си. „Орлетата” вече заемат десетата позиция във временното класиране с актив от 22 точки. Толкова има и днешният съперник на благоевградчани, но тимът от Кърджали е девети в таблицата.